Ogłoszenia Duszpasterskie: 21.11.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 22.11. - wsp. św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego;

- w środę - 24.11. - wsp. św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

 

2. Dziś przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Akcji Katolickiej. Na Mszy św. o godzinie 11:30 będziemy się modlić w intencji członków Akcji Katolickiej jak i chóru parafialnego oraz scholi, którzy jutro mają swoje patronalne święto. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się nowenna ku czci błog. Ludwika Rocha Gietyngiera, którego 80. rocznicę śmierci będziemy obchodzić 30 listopada. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.

 

3. Pan Organista od jutra rozpoczyna roznoszenie poświęconych opłatków oraz zaproszeń na dla małżonków, przeżywających w tym roku swoje jubileusze. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary z przeznaczeniem na remont ołtarza Matki Bożej, który na święta będzie już ukończony. Harmonogram roznoszenia opłatków widnieje na załączonej kartce.

 

4. Za tydzień rozpocznie się Adwent - radosny czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

 

5. Spotkania kandydatów do bierzmowania:

- dla klasy VI - w poniedziałek po Mszy św. o 18:30 na salce parafialnej;

- dla klasy VII - w sobotę o 10:30 w kościele;

- dla klasy VIII i szkół ponadpodstawowych - we wtorek o 18:45 w kościele.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie trzy rodziny - 450 zł.

 

7. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

8. W minionym tygodniu zmarli: Janina Bulska, l. 91 i Irmina Beza, l. 81. Wieczny odpoczynek…

 

9. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!

Dodatkowe informacje