Wiadomości Duszpasterskie: 14.11.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 17.11. - wsp. św. Elżbiety Węgierskiej,

- w czwartek - 18.11. - wsp. bł. Karoliny Kózkówny,

- w sobotę - 20.11. - wsp. św. Rafała Kalinowskiego.

2. Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Pamiętajmy
w modlitwie o prześladowanych za wiarę chrześcijanach, aby mogli bez przeszkód żyć Ewangelią. Zachęcamy do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie” - dziś wspieramy modlitwą i ofiarą do skarbonki dzieci z Libanu. Bóg zapłać za ofiary.

3. W czwartek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM-u i młodzieży polskiej. Polecajmy w modlitwie tych, którym ona patronuje. Również w czwartek Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na adorację do kaplicy, a w przyszłą niedzielę na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

4. W III piątek miesiąca modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia i prośby przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza po Mszy św. o 17:00.

5. Za tydzień uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej. Z tej racji zapraszamy na Godzinę czytań - część brewiarza kapłańskiego, która odbędzie się w najbliższą sobotę o 18:45. Będzie to rozpoczęcie obchodów ku czci Chrystusa Króla w naszym kościele; dla wiernych będą przygotowane teksty. W przyszły poniedziałek, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o 11:30 będziemy modlić się zarówno w intencji członków Akcji Katolickiej, jak również chóru parafialnego na czele
z P. Organistą i scholki na czele z P. Martą.

6. Od przyszłego poniedziałku, 22 listopada, nasz P. Organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków. Więcej szczegółów w przyszłym tygodniu.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie dwie rodziny - 450 zł.

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

9. W minionym tygodniu odszedł od nas: Eugeniusz Szymocha l. . Wieczny odpoczynek…

10. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!