Wiadomości Duszpasterskie: 10.10.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 13.10. - wsp. bł Honorata Koźmińskiego,

- w piątek - 15.10. - wsp. św. Teresy od Jezusa,

- w sobotę - 16.10. - wsp. św. Jadwigi Śląskiej.

 

2. Dziś przypada XXI Dzień Papieski. W tym dniu zbierane są ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik Jana Pawła II, wspierający młodzież zdolną, ale uboższą. Po każdej Mszy św. będziemy także rozprowadzać papieskie kremówki - prosto z Wadowic - w cenie 6 zł. - dochód na cele Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

3. W środę 13. dzień miesiąca - zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. Po zakończeniu Mszy św. o 17:00 Różaniec, następnie Msza św., a po niej Litania loretańska i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Prosimy o zabranie świec. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Michał Zimny.

 

4. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły i oświaty na Mszę św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 11:30.

 

5. W piątek przypada III piątek miesiąca, stąd o godz. 15:00 odmówimy Koronkę. W tym dniu na nabożeństwie różańcowym modlić się będziemy za osoby przeżywające stratę dzieci nienarodzonych z okazji Dnia Dziecka Utraconego.

 

6. Uroczystość odpustowa w naszej parafii z udziałem księży i parafian odbędzie się w czwartek, 28 października, o godzinie 18:00. Będzie jej przewodniczył ks. Mariusz Frukacz, redaktor „Niedzieli”.

 

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i tradycyjnie zamawiane wypominki za naszych drogich zmarłych. Można zamawiać wypominki jednorazowe odczytywane 1 listopada na cmentarzu, oktawalne, półroczne i roczne - 40 zł od osoby. Prosimy o pisanie imion i nazwisk w mianowniku. Przyjmujemy na wypominki w godzinach kancelaryjnych a także po każdej Mszy św. Kartki wyłożone będą na stoliku. Zachęcamy także do uporządkowania grobów naszych bliskich i rozsądnych zakupów kwiatów i zniczy.

 

8. Spotkanie dla wspólnoty młodzieżowej odbędzie się w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie jedna rodzina - 100 zł. oraz na konto jedna osoba - 500 zł. Dziękujemy również nowożeńcom za dekorację kwiatową naszej świątyni.

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

11. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Zofia Janusiewicz, lat 85. Wieczny odpoczynek…

 

12. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!

 

Dodatkowe informacje