Wiadomości Duszpasterskie: 03.10.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 04.10. - wsp. św. Franciszka z Asyżu, zakonnika,

- we wtorek - 05.10. - wsp. św. Faustyny Kowalskiej,

- w czwartek - 07.10. - wsp. NMP Różańcowej.

 

2. Dziś I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o godz. 16:30. Na Mszy św. o godzinie 10:00 poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci z klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. Dziś także „Chrześcijańska Cherbacianka” zaprasza do siebie z racji poświęcenia lokalu.

 

3. Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na adorację do kaplicy jutro po Mszy św. o godz. 18:00.

 

4. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziecina godzinę 16:15, natomiast młodzież i dorosłych na godzinę 17:30.

 

5. Za tydzień XXI Dzień Papieski. W tym dniu zbierane są ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik Jana Pawła II, wspierający młodzież zdolną, ale uboższą. Po każdej Mszy św. będziemy także rozprowadzać papieskie kremówki - prosto z Wadowic - w cenie 6 zł. - dochód na cele Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca - modlitwy o powołania kapłańskie.

 

7.  Odbyło się już spotkanie dla osób, które chciałyby pogłębiać swoją wiarę i odnaleźć miejsce dla siebie we wspólnocie.Wnioski są następujące: warto powołać do istnienia wspólnotę młodzieżową z możliwością swobodnej rozmowy na tematy wiary oraz grupę ogólną w celu pogłębienia rozumienia wiary i jej zasad oraz sposobów jej obrony. Dalsze szczegółowe informacje będą podane w przyszłą niedzielę, ale już teraz zachęcamy do włączenia się w te wspólnoty oraz zgłaszania innych sugestii co do funkcjonowania grup i wspólnot w naszej parafii.

 

8. Spotkanie chóru parafialnego odbędzie się w czwartek po Mszy św. o godz. 18:00. Zachęcamy również do zapoznania się ze wspólnotą „Equipes Notre Dame”. Jest to wspólnota dla małżeństw, służąca pogłębianiu ich duchowości. Więcej informacji u Państwa Marzec, kontakt możliwy również za pośrednictwem duszpasterzy.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: Żeńskie Koło Żywego Różańca - 2 tyś., Męska Róża Żywego Różańca - 450 zł., chorzy z racji I piątku miesiąca - 800 zł., indywidualnie trzy rodziny - tysiąc zł. oraz na konto -
700 zł.

 

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Henryk Słota, lat 79 i Józef Bomba, lat 78. Wieczny odpoczynek…

 

10.. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości.    

 

Dodatkowe informacje