Wiadomości Duszpasterskie: 26.09.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 27.09. - wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera,

- we wtorek - 28.09. - wsp. św. Wacława, męczennika,

- w środę - 29.09. - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

- w czwartek - 30.09. - wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

- w piątek - 01.10. - wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

- w sobotę - 02.10. - wsp. św. Aniołów Stróżów.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W dniu dzisiejszym po Mszach św. kandydaci do bierzmowania, rozpoczynający przygotowanie, składają w zakrystii swoje deklaracje. Wszystkie osoby, które chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, powinny zgłosić się do duszpasterzy, odebrać taką deklarację i złożyć ją najpóźniej do 10 października.

3. We wtorek dzień imienin Ks. Abp. Wacława Depo, pasterza naszej archidiecezji. Ogarniajmy go modlitewną pamięcią.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca - spowiedź przed Mszą św. poranną i po południu od godz. 16:00. Odwiedziny chorych od godz. 09:00. W I sobotę miesiąca zapraszamy również na modlitwy ku czci Matki Bożej.

5. Od piątku rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dzieci na różaniec na godz. 16:15, natomiast młodzież i dorosłych na godz. 17:30.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o godz. 16:30. Zapraszamy również na Mszę św. o godzinie 10:00 z poświęceniem i wręczeniem różańców dla dzieci z klas III w ramach przygotowania do I Komunii św.

7.  Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:

*) ministranci i lektorzy w soboty o 9:15;

*) scholka w drugą i czwartą sobotę o 10:00;

*) spotkanie dla osób, które jeszcze nie należą do żadnej wspólnoty, a chciałyby pogłębiać swoją wiarę i odnaleźć miejsce dla siebie we wspólnocie odbędzie się we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00.
To zaproszenie kierujemy zarówno do dzieci i młodzieży jak i do osób dorosłych.

*) spotkanie chóru parafialnego odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18:00.

Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w działalność tych grup.

8. Ktokolwiek znalazł w ostatnich dniach pokaźną sumę pieniędzy proszony jest o ich zwrot. Można to uczynić przez kancelarię parafialną lub w odpowiednim urzędzie.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie dwie rodziny - 200 zł. Serdeczne podziękowanie składamy nowożeńcom - za udekorowanie naszego kościoła.

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, a dla dzieci kwartalnika „Tęcza”.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Anna Biała, lat 86, Ignacy Myga, lat 81 i Aleksander Skorek, lat 83. Wieczny odpoczynek…

10.. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości.