Wiadomości Duszpasterskie: 19.09.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 20.09. - wsp. św. Andrzeja i Towarzyszy, Męczenników Koreańskich,

- we wtorek - 21.09. - święto św. Mateusza, Ewangelisty,

- w czwartek - 23.09. - wsp. św. o. Pio z Pietrelciny.

 

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

                                           

3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na adorację do kaplicy, a w przyszłą niedzielę na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 17.00.

 

4. Dziś dzieci rocznicowe przeżywają rocznicę swojej I Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św., na formacyjne spotkanie po Mszy św. o godz. 10.00.

 

5. Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:

*) Akcja Katolicka we wtorek po Mszy św. o 18.00;

*) ministranci i lektorzy w soboty o 9.15;

*) scholka w soboty o 10.00;

*) planujemy również zorganizowanie spotkania dla osób, które jeszcze nie należą do żadnej wspólnoty, a chciałyby pogłębiać swoją wiarę i odnaleźć miejsce dla siebie we wspólnocie. To zaproszenie kierujemy zarówno do dzieci i młodzieży jak i do osób dorosłych. Termin tego spotkania będzie podany w przyszłym tygodniu.

 

6. Spotkania kandydatów do bierzmowania:

Klasa VI/rok I - czwartek po Mszy św. o 17.00;

Klasa VII/rok II - piątek po Mszy św. o 18.00;

Klasa VIII/rok III - sobota o 11.00.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie dwie rodziny - 500 zł. i na konto jedna rodzina - 100 zł. Dziękujemy również za ofiary na tacę inwestycyjną. Serdeczne podziękowanie składamy rodzicom dzieci, które przeżywają rocznicę swojej I Komunii Świętej - za udekorowanie naszego kościoła.

 

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, a dla dzieci kwartalnika „Tęcza”.

 

9. W tym tygodniu wspominamy rocznicę śmierci byłych Księży Proboszczów naszej parafii: ks. Jana Krawca (10. rocznica śmierci) i ks. Zygmunta Flisowskiego (48. rocznica śmierci). Pamiętajmy o nich w modlitwie. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Irena Łoza, zamieszkała w Katowicach. Wieczny odpoczynek

 

10.. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości.

Dodatkowe informacje