Wiadomości Duszpasterskie: 12.09.2021

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w blasku beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do duchowego udziału w tych wydarzeniach. Pamiętajmy jednak, że obejrzenie Mszy św. w telewizji czy wysłuchanie jej w radio nie wypełnia obowiązku udziału we Mszy św. niedzielnej. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, a dzieci otrzymują książeczki, które będą przypominały o udziale w niedzielnej Mszy.

 

2. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 13.09. - wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

- we wtorek - 14.09. - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

- w środę - 15.09. - wspomnienie NMP Bolesnej,

- w czwartek - 16.09. - wsp. św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa,

- w sobotę - 18.09. - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

 

3. W poniedziałek zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. Po zakończeniu Mszy św. o 17:00 Różaniec, następnie Msza św., a po niej Litania loretańska i procesja z figurą Matki Bożej.

                                           

4. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Św. - Msze św. odbywają się w bocznej kaplicy Św. Krzyża. Zachęcamy do okazywania w tym dniu szczególnej czci znakowi naszego zbawienia, przed udekorowanie przydrożnych krzyży czy uczczenie krzyży, które mamy w domach.

 

5. Coroczny regionalny Dzień Chorych z udziałem Ks. Bp. Andrzeja Przybylskiego odbędzie się w środę, 15 września, w sanktuarium w Leśniowie. Rozpocznie go Msza św. o godz. 11:00. Dołóżmy starań, aby nasi bliscy i sąsiedzi mogli wziąć udział w tym dniu modlitwy.   

 

6. W piątek, 17 września, przypada Dzień Golgoty Wschodu, Światowy Dzień Sybiraka. Modlimy się za poległych i pomordowanych na Wschodzie. Jest to również III piątek miesiąca, stąd na zakończenie Mszy św. o 17:00 odmówimy Koronkę. W ten dzień, po Mszy św. o 18:00 odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne wszystkich grup kandydatów do bierzmowania. Wtedy zgłaszają się również uczniowie klas VI, którzy będą chcieli rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu.

 

7. W sobotę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W ten dzień w Częstochowie odbędzie się „Kana Młodych”. Jest to spotkanie formacyjne, przeznaczone dla młodych od VIII klasy SP. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub na stronie internetowej. Zapisy u księży do wtorku włącznie - zachęcamy do udziału. To także dzień imienin ks. Abpa seniora Stanisława Nowaka, ogarniamy Jego osobę naszą modlitwą.

 

8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie gościł ks. Sylwester Kubik, proboszcz parafii św. Antoniego w Częstochowie. Ta wizyta będzie okazją do zapoznania się z jego poezją po wszystkich Mszach św. Również za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 rocznica I Komunii Świętej. Prosimy - w miarę możliwości - aby osoby zwykle uczęszczające na tę Mszę św. wybrały inną godzinę, aby pozostawić wolne miejsca dla dzieci rocznicowych i ich rodzin. Dzieci zapraszamy na próbę przed tą uroczystością - w piątek o 15:30. Po jej zakończeniu odbędzie się spowiedź, na którą zapraszamy także rodziców i bliskich.

 

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kościół, zarówno te składane na tacę jak i złożone indywidualnie. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, a dla dzieci kwartalnika „Tęcza”. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości.

Dodatkowe informacje