Wiadomości Duszpasterskie: 29.08.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w piątek - 03.09. - wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. W środę, 1 września, przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny i w czasie działań wojennych.

3. Dzieci i młodzież rozpoczynają swój kolejny rok szkolny i katechetyczny. Ogarniamy ich naszą modlitewną pamięcią i zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego
w niedzielę - 5 września - na godz. 10:00.

4. W tym tygodniu przypada:

* I czwartek miesiąca - modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego;
* I piątek miesiąca - spowiedź przed Mszą św. poranną i po południu od godz. 16:00, zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież, aby z czystym sercem wejść w nowy rok szkolny; odwiedziny chorych od godz. 9:00;

* I sobota miesiąca - modlitwy ku czci Matki Bożej.

5. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 19.09., o godz. 11:30. Spotkanie
z rodzicami w niedzielę, 12.09., po Mszy św. o godz. 10:00.

6. Wraz z nowym rokiem szkolnym wznawiamy działalność grup parafialnych. W sobotę
o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej - zapraszamy nowe osoby, o 12:00 spotkanie ministrantów i lektorów - zapraszamy kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. Wznowione zostają także spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, o których będziemy informować w przyszłym tygodniu.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16:30 - zapraszamy. Również w przyszłą niedzielę w ramach dożynek zapraszamy do  dziękczynienia za tegoroczne plony - szczególnie podczas Mszy św.
o godz. 11:30.

8. Bóg zapłać za ofiary na Kościół: indywidualnie 2 rodziny - 300 zł. Dziękujemy również wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową.

9. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom w kończącym się czasie wakacji
i urlopów życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!