Wiadomości Duszpasterskie: 22.08.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 24.08. - święto Św. Bartłomieja Apostoła;

- w czwartek - 26.08. - Uroczystość NMP Częstochowskiej;

- w piątek - 27.08. - wsp. Św. Moniki;

- w sobotę - 28.08. -  wsp. Św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła;

2. W dniu wczorajszym pielgrzymi z Naszej parafii dotarli na Jasną Górę. Dziś Msza św. w Auli Ojca Kordeckiego o godz. 12.00; O godz. 15.00 - przejście do Kościoła Św. Barbary, a po powrocie o godz. 16.00 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w jej przebieg. Powrót jutro i powitanie pielgrzymów w Żarkach ok. godz. 19.00  oraz końcowe błogosławieństwo.

3. Trwa Nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowskiej. W czwartek Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00 oraz odnowienie Ślubów Narodu Polskiego.

4. Dziś w Leśniowie uroczystość odnowienia ślubów małżeńskich a w Mrzygłodzie uroczystości rocznicowe koronacji MB Mrzygłodzkiej, którym przewodniczy ks. Abp Wacław Depo i Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

5. W najbliższą niedzielę - 29.08 - o godz. 17.30 w Leśniowie - Muzyczny Wieczór Organowy. Zapraszają Ojcowie Paulini.

6. Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę (w najbliższą sobotę - 28.08). Nie ma zapisów. Wystarczy przyjechać po kościół parafialny w Olsztynie k. Częstochowy na godz. 9.00 i wyruszyć na pielgrzymi szlak. Msza św. kończąca pielgrzymkę o godz. 17.00 w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczyć będzie ks. Abp Wacław Depo.

7. Bóg zapłać za ofiary na Kościół: indywidualnie 1 rodzina - 150 zł. i na konto parafialne 1 rodzina - 200 zł. Dziękujemy również wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową.

8. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

9. W minionym tygodniu zmarli: + Jan Galas, lat 96; + Maria Pompa, l.68 - jutro o godz. 12.30 odbędzie się jej pogrzeb. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!