Wiadomości Duszpasterskie: 01.08.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 04.08 2021 - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Kapłana - Patrona Księży;

- w piątek - 06.08.2021 - Święto Przemienia Pańskiego;

2. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, o 16.30 Różaniec i zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca. Modlimy się o trzeźwość narodu polskiego.

3. Jutro wspólnota Przymierza Rodzin Mamre, zaprasza na adorację do Kaplicy po Mszy św. o g. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek m-ca, modlitwa o powołania kapłańskie i za kapłanów;  I piątek m-ca, spowiedź przed Mszą św. poranną i od 16.30. Odwiedziny chorych od godziny 9.00;  oraz I sobota m-ca, modlitwy ku czci Matki Bożej.

5. Piesza pielgrzymka z Żarek na Jasną Górę wyrusza 21.VIII - w sobotę. Zachęcamy do udziału. Można się zapisywać w zakrystii bądź w godzinach kancelaryjnych. Celem ubezpieczenia opłata wynosi 10 zł.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 18.00 spotkanie z panami kierującymi ruchem w czasie pielgrzymki.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem dla powodzian.

7. Dziękujemy za ofiary na kościół: indywidualnie 2 rodziny - 200 zł. i na konto parafialne - 3 rodziny - 900 zł.;

8. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

9. W minionym tygodniu zmarła: + Genowefa Szpak - lat 90. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.