Wiadomości Duszpasterskie: 25.07.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 26.07 - wsp. Św. Joachima i Anny - rodziców NMP;

- w czwartek - 29.07 - wsp. Św. Marty;

- w sobotę - 31.07 - wsp. Św. Ignacego z Loyoli - kapłana;

 

2. W dniu dzisiejszym, z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Serdecznie zapraszamy.

 

3. Jutro dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zapraszamy dziadków z wnuczkami, którym przed ołtarzem Św. Anny udzielane będzie indywidualne błogosławieństwo.

 

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień. Miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji. Jest to pierwsza niedziela miesiąca - zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

 

5. Zachęcamy do naszego parafialnego pielgrzymowania na Jasną Górę, w sobotę - 21.08. Zapisy od 1 sierpnia, które potrwają wyłącznie do 19 sierpnia.

 

6. W związku z tragicznymi zdarzeniami powodzi w Europie, Episkopat Polski zarządził Dzień Solidarności z poszkodowanymi połączony przez wspólną modlitwę oraz do ofiarności na tacę, którą zbierzemy w najbliższą niedzielę 1 sierpnia na wszystkich Mszach św.

 

7. Dziękujemy za ofiary na kościół: indywidualnie 2 rodziny - 800 zł.;

 

8. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

9. W minionym tygodniu zmarli: + Zenon Ochocki, l. 85, + Kazimierz Hamerla, l. 84, + Zdzisław Banik, l.85. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

Dodatkowe informacje