Wiadomości Duszpasterskie: 30.05.2021

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 30.05.2021

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 31.05 - Święto Nawiedzenia NMP;

- we wtorek - 01.06 - Wsp. św. Justyna, Męczennika;

- w czwartek - 03.06 -  Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa;

- w sobotę - 05.06 - Wsp. św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika;

2. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się przedłużony czas przyjmowania Komunii św. Wielkanocnej.

3. Wczoraj i dziś na mszy św. o godz. 11.30 - uczniowie z klasy 3 przystąpili do Pierwszej Komunii św. Dziękujemy wszystkim za trud włożony w przygotowanie tej uroczystości. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie placu kościelnego, dekorację, troskę o kościół, dziękujemy rodzicom za dar dla parafii - 3 ornaty fioletowe, dziękujemy katechetom za przygotowanie duchowe.  Życzymy dzieciom i ich bliskim, aby dar Komunii, rozpalił ich gorącą miłością do Jezusa. Dzieci  w tygodniu gromadzą się na Białym Tygodniu na mszy św. o godz. 17.00 wg ustalonego porządku.

4. Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po mszy św. o godz. 17.00 w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. We wtorek 1 czerwca Dzień Dziecka, modlitwą ogarniamy wszystkie dzieci prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i następnie procesja do czterech ołtarzy wokół placu kościelnego i o godz. 17.00. Prosimy osoby, które zawsze przygotowywały ołtarze o rozstawienie w wyznaczonym miejscu. Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną, panów do baldachimu, osoby do feretronu, panie różańcowe, dziewczynki z klasy 3 do sypania kwiatów, chłopców do poduszek. Zapraszamy na oktawę Bożego Ciała od piątku po mszy św. o godz. 17.00 z procesją wokół kościoła.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi od godz. 16.00. I sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie - 3 rodziny - 500 zł, konto - 2 rodziny - 400 zł; na zestaw do wyświetlania pieśni - 1 rodzina - 1000 zł;

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”;

9. W minionym tygodniu zmarła: + Janina Pilis, l. 82 - pogrzeb jutro o godz. 12.30;

10. Życzymy błogosławionego Tygodnia.