Wiadomości Duszpasterskie: 18.04.2021

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w piątek - 23.04 - Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika;

 

2. Dziś Niedziela Biblijna i rozpoczynamy 13 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zapraszamy na nieszpory niedzielne połączone z rozważaniem Słowa Bożego, o godz. 16.30. Na stoliku pod chórem znajduje się słoik z fragmentami Pisma św., można sobie wylosować, zabrać do domu, modlić się tym Słowem, które Pan Bóg nam dziś daje. Także na stoliku znajduje się schemat modlitwy Słowem Bożym, lectio divina, również do zabrania. Dziś także przypadają 80 urodziny ks. Biskupa Antoniego Długosza, osobę jubilata polecamy naszej modlitewnej pamięci.

 

3. We wtorek od godziny 15.00 na salce parafialnej według ustalonego harmonogramu odbędzie się przymiarka strojów dzieci komunijnych. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci uczniów z klasy 3 w kościele, tych którzy mają komunie św. w sobotę, natomiast po mszy św. o godz. 11.30 tych, którzy mają komunię św. w niedzielę. Obecność obowiązkowa. 

 

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na comiesięczne czuwanie w kaplicy w czwartek, oraz na mszę św. w intencji naszej Ojczyzny w niedzielę o godz. 17.00.

 

5. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. w tym dniu w kaplicy św. Wojciecha. Ze względu na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.

 

6. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza i kwartalne dni modlitw o powołania do służby w kościele.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół, na tace inwestycyjną: indywidualnie - 4 rodziny - 1400 zł, konto - 1 rodzina - 50 zl;

 

8. W minionym tygodniu zmarli: + Wanda Hulbój, l. 78; + Eugenia Placek, l. 82; + Julian Miszczyk, l. 81 - pogrzeb w środę o 13.30;

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”; W nim list ks. Abpa Wacława Depo z okazji 95 rocznicy powstania Tygodnika Niedziela;

 

10. Życzymy błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje