Wiadomości Duszpasterskie: 07.03.2021

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca o godz. 16.30 gorzkie żale a o godz. 17.00 msza św. różańcowa. Dziś na sumie modlimy się za kobiety prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo, z okazji przypadającego w poniedziałek Dnia Kobiet, składamy im nasze serdeczne życzenia.

2. Od marca w każdą środę, o godz. 18.00  odprawiamy msze św. nowennową, zbiorową za zmarłych. Polecamy naszych zmarłych wstawiennictwu św. Józefa, w roku Jemu poświęconym.

3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.15 dla dzieci(zapraszamy szczególnie uczniów klasy 3 SP, prosimy starszych o przychodzenie na drogę krzyżową dla dorosłych), o 17.30 dla dorosłych, o godz. 19.00 dla młodzieży w sposób szczególny w tym tygodniu uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej, a w niedzielę nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym. Za uczestnictwo  w powyższych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. W sobotę 13 marca przypada 8 rocznica wyboru na stolicę Piotrową, papieża Franciszka. Jego osobę polecamy naszej modlitewnej pamięci.

5. Bóg zapłać za ofiary na kościół: konto - 1 rodzina - 300 zł

6. Pod chórem wystawione są koperty Caritas, w które w czasie Wielkiego Postu, możemy złożyć ofiarę - cegiełkę, na budowę kuchni dla ubogich, potrzebujących; W zakrystii możemy nabyć także Paschaliki Wielkanocne - 10 zł;

7. W minionym tygodniu zmarli:+ Jerzy Kasznia, l. 57; + Ryszard Radosz, l. 75  +Genowefa Kotyl, l. 92 - mama ks. Proboszcza Stanisława. Pogrzeb odbędzie się 17 marca (środa) o godz. 12.00 w parafii Łobodno. Ktokolwiek pragnie jechać, to organizowany jest autokar, który podstawiony będzie na przystanku przy pomniku Ks. Bł. Ludwika R. Gietyngiera od godz. 10.15, wyjazd o godz. 10.30, proszę o zapisy lub chętnych na wyjazd swoim samochodem.

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i dla dzieci „Tęcza”, życzymy błogosławionego tygodnia.