WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE: 17.01.2021

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 19.01 - Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa;

- w czwartek - 21.01 - Wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy;

 

 2. Dzisiejsza Niedziela jest XXIV Dniem Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce - modlimy się o pogłębienie własnej duchowości.

 

3. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa do 25 stycznia.

 

4. W imieniu Dyrektora Caritas Arch. Częst. Informujemy, iż w niedzielę 24 stycznia 2021 będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna dla poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Chorwacji.

 

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na comiesięczne czuwanie w kaplicy w czwartek, oraz na różaniec i mszę św. w intencji naszej Ojczyzny w niedzielę o godz. 17.00.

 

5. Wizyta duszpasterska w tym roku ze względu na pandemie przybiera podwójną formę. Po pierwsze kapłan będzie odwiedzał rodziny, które nas zaproszą indywidualnie, poprzez wcześniejsze zapisanie się. Po drugie zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, do wspólnej modlitwy na mszy św. o godz. 18.00. Wyjątkowo w piątki, ze względu na nowennę za zmarłych i większą liczbę osób, zapraszamy na Msze św. dodatkową o godz. 17.00. Będziemy się modlić w intencji tych mieszkańców, udzielimy błogosławieństwa waszym domownikom, poświęcimy wodę, która można zabrać do domu i głowa rodziny może dokonać poświęcenia mieszkania. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na kościół i każda rodzina otrzyma pamiątkowe obrazki.   

 

5. Bóg zapłać za ofiary składane podczas indywidualnej wizyty duszpasterskiej bądź w kościele i za dzisiejszą inwestycyjną tacę.

 

6. W minionym tygodniu zmarły: + Stefania Typel, l.81 i + Barbara Zimna, l.67, mama naszego ks. Wikariusza Michała, jutro w parafii Rozprza odbędzie się jej pogrzeb         o godz. 12.00. Ktokolwiek pragnie jechać, to organizowany jest autokar, który podstawiony będzie na przystanku przy pomniku Ks. Bł. Ludwika R. Gietyngiera od godz. 9.15, wyjazd o godz. 9.30, proszę o zapisy lub chętnych na wyjazd swoim samochodem.

 

7. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, życzymy błogosławionego tygodnia.

Dodatkowe informacje