WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE: 27.12.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 28.12 - Święto świętych Młodzianków;

- w piątek - 01.01 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;

- w sobotę  -02.01 - Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu;

2. Dziś w niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia przypada święto Świętej Rodziny. Na sumie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich  - jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Dziś także przypada święto św. Jana, tradycyjnie na każdej mszy św. poświęcenie wina - można nabyć , w małej butelce - cena 10 zł.

3. We wtorek przypada 9 rocznica wyboru Pasterza Archidiecezji, Arcybiskupa Wacława Depo, jego osobę polecamy naszym modlitwom.

4. W czwartek 31.12 na zakończenie starego roku o godz. 17.00 uroczysta msza św. za zmarłych z całego 2020 roku zapraszamy na tę modlitwę z kwiatem wdzięczności - z różą, którą w sposób symboliczny będzie nam przypominać drogą nam zmarłą osobę. Po mszy św. przed wystawionym Najśw. Sakramentem odbędzie się nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne z odśpiewaniem  Te Deum za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku.

5. W piątek 1 stycznia 2021 roku - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to światowy Dzień Modlitw o pokój. Ksiądz Proboszcz dokona sprawozdania duszpasterskiego z minionego roku - Zapraszamy. Porządek Mszy św. niedzielny.

6. W  tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca, który wypada w Uroczystość - nie ma odwiedzin u chorych, pierwsza sobota miesiąca, modlitwy do Matki Bożej. Za tydzień Pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

7. Od 2 stycznia (sobota) Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.

8. Wizyta duszpasterska w tym roku ze względu na pandemie przybiera podwójną formę. Po pierwsze kapłan będzie odwiedzał rodziny, które nas zaproszą indywidualnie, poprzez wcześniejsze zapisanie się. Po drugie od 4 stycznia (poniedziałek) każdego dnia w tygodniu będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic, do wspólnej modlitwy na mszy św. o godz. 18.00. Będziemy się modlić w intencji tych mieszkańców, udzielimy błogosławieństwa waszym domownikom, poświęcimy wodę, która można zabrać do domu i głowa rodziny może dokonać poświęcenia mieszkania. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na kościół i każda rodzina otrzyma pamiątkowe obrazki.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 3 rodziny - 300 zł;

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela - numer podwójny, cena 10 zł, a w nim kalendarz na 2021, codzienny modlitewnik i śpiewnik z kolędami, życzymy błogosławionego Tygodnia.