Wiadomości Duszpasterskie: 20.12.2020

1. Dziś 4 Niedziela Adwentu, trwamy w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy w tym tygodniu na roraty. Spowiedź każdego dnia 30 min. przed mszą św., również w Wigilię tylko przed poranną mszą św.

2. Zakończyliśmy akcje Caritas „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Dziękujemy za wszelkie dary, które przed Wigilią trafią do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy Akcji Katolickiej, która będzie rozprowadzać przygotowane paczki.

3. Od jutra rana będzie można zabrać do Domu Światełko Betlejemskie, będzie pozostawione w kaplicy adoracji.

4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów religijnych: wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Rano o 7.00 ostatnia Msza św. Roratnia, wieczorem Mszy św. już nie ma.

5. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego, pasterka w Jaroszowie o godz. 22.00 w kościele w Żarkach o godz. 24.00 - transmisja na FB Parafialnym. Msze św. w ciągu dnia o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W Uroczystość, w pierwszy dzień świąt nie ma mszy św. popołudniowej. W sobotę Drugi Dzień Świąt program mszy św. niedzielny - taca na uczelnie katolickie i poświęcenie owsa.

6. Za tydzień w niedzielę 27.12, przeżywamy Święto św. Rodziny. Parafia zaprasza wszystkich jubilatów na swoje okrągłe rocznice małżeńskie i ponawia zaproszenie na najbliższą niedzielę na godz. 11.30. Wasze małżeństwa i rodziny będziemy polecać Bogu, na Mszy nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

7. Zapraszamy do zakupu świec Caritas na stół wigilijny. Świeca mała- 7 zł.

9. Zbliżają się Święta i tradycyjna Wizyta Duszpasterska. Odwiedziny są uzależnione od wyraźnego wcześniejszego zaproszenia kapłana z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Można już dokonać takiego zaproszenia w zakrystii bądź w kancelarii.

10. Bóg zapłać za ofiary na kościół: chorzy - 1350 zł, indywidualnie - 3 rodziny - 480 zł, konto - 2 rodziny - 300 zł;

11. W minionym tygodniu zmarł: + Zbigniew Soroka, l. 61;

12. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela, życzymy błogosławionego Tygodnia.