Wiadomości Duszpasterskie: 18.10.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- We wtorek - 20.10 - Wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera;

- W czwartek - 22.10 - Wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża;

2. Dzisiaj we wsp. św. Łukasza, przypada dzień modlitw za Pracowników Służby zdrowia, modlimy się za wszystkich, którzy dbają o nasze zdrowie. Dziś przypada Światowy Dzień Misyjny  i początek Tygodnia Misyjnego. Zachęcamy do modlitwy w intencji misji.

3. Za tydzień w niedzielę nasza parafia będzie obchodzić Odpust ku czci św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Suma odpustowa o godz. 12.00. Pomimo ograniczeń zapraszamy do wspólnego świętowania.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i tradycyjnie zamawiane wypominki za zmarłych. W tym roku wg zarządzenia ks. Abpa nie ma procesji i mszy św. na cmentarzu. Pozostają jednak wypominki jednorazowe odczytywane 1 listopada o godz. 11.00 w kościele a po niej msza św. w intencji zmarłych. Wypominki oktawalne, półroczne i roczne - 40 zł od osoby. Prosimy o pisanie imion i nazwisk w mianowniku, przyjmujemy na wypominki w godzinach kancelaryjnych a także po każdej mszy św. Kartki wyłożone są na stoliku.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek zaprasza na adorację do kaplicy a w przyszłą niedzielę na mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę następuje zmiana czasu z letniego na zimowy, przesuwamy wskazówki zegara do tyłu z 3.00 na 2.00

7. Ze względu na wznowione restrykcje, podczas Mszy św. i nabożeństw w naszym kościele może przebywać od 17 października 110 osób, z zachowaniem odpowiedniego odstępu. Przypominamy, że obowiązuje także nakaz zakrywania nosa i ust.

8. Ksiądz Abp Wacław Depo udzielił Dyspensy od niedzielnej Mszy św., która obowiązuje od 18 października.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół, za tacę inwestycyjną: indywidualnie -3 rodziny - 850zł, konto - 1 rodzina - 300 zł;

10. W minionym tygodniu zmarła: + Teresa Bielawska, l. 80;

11. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

12. Życzymy błogosławionego Tygodnia.