Widomości Duszpasterskie: 13.09.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- W poniedziałek - 14.09 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

 - We wtorek - 15.09 - Wspomnienie NMP Bolesnej;

- W środę - 16.09 - Wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa;

- W piątek - 18.09 - Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika;

 

2. Dziś na mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Modlimy się za dzieci i młodzież. Dziś 13 dzień miesiąca, o godz. 16.30 Nabożeństwo fatimskie, a po mszy św. procesja z figurą Matki Bożej. Intencje będą odczytywane na różańcu przed mszą św., kartki znajdują się na stoliku.

                                           

3. Jutro Święto Podwyższenia Krzyża św., Msze św. w tym dniu odbywają się w kaplicy św. Krzyża.

 

4. Z uwagi na stan epidemiczny, coroczne dekanalne dni chorych przybierają inną formę. 14 września o godz. 13.30 ks. Abp Wacław Depo, w kaplicy na Jasnej Górze odprawi Mszę św. w intencji chorych, która będzie transmitowana przez TV Trwam, zachęcamy do duchowej łączności. Natomiast w naszej parafii odprawiona będzie msza św. w intencji chorych w późniejszym wrześniowym terminie.

 

5. W czwartek 17 września przypada Dzień Golgoty Wschodu, Światowy Dzień Sybiraka. Modlimy się za poległych i pomordowanych na Wschodzie.

 

6. W piątek przypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży, z tej okazji zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na msze św. o godz. 17.00 w ich intencji, uczniowie z klasy 6 złożą na tej mszy św. deklaracje przystąpienia do sakramentu bierzmowania. W tym dniu o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej naszej parafii, zapraszamy wszystkie chętne osoby od klasy 7 SP. W piątek przypada też 3 piątek miesiąca i wyjątkowo Msza św. o Bożym miłosierdziu wraz z koronką o godz. 18.00. To także dzień imienin ks. Abpa seniora Stanisława Nowaka, ogarniamy Jego osobę nasza pamięcią modlitewną.

 

7. W sobotę  o godz. 11.00 spotkanie w ramach przygotowania dla Bierzmowanych z klasy 2 szkoły Średniej.

 

8. Za tydzień po mszy św. o godz. 10.00 pierwsze spotkanie organizacyjne rodziców dzieci z klasy 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualne 2 rodziny - 500 zł;

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela, dla dzieci „Tęcza”.

 

11. Życzymy błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje