Wiadomości Duszpasterskie: 30.08.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w czwartek - 03.09 - Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;

2. We wtorek 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.

3. Dzieci i młodzież rozpoczynający swój kolejny rok szkolny i katechetyczny ogarniamy nasza modlitewną pamięcią. Ze względu na brak oficjalnych rozpoczęć roku szkolnego, nie ma mszy 1 września dla uczniów, ale zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca a msza w ich intencji z poświęceniem przyborów szkolnych odbędzie się w niedzielę 13 września na mszy św. o godz. 10.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed ranną mszą św. i popołudniu od godz. 16.00, odwiedziny chorych od godz. 9.00, pierwsza sobota miesiąca, modlitwy ku czci Matki Bożej.

5. Za tydzień w dwóch turach odbędzie się przełożona Komunia św. na mszach o godz. 10.00 i 12.00. Ze względu na dużą liczbę dzieci, zaproszonych gości, nie ma możliwości uczestniczenia parafian na tych mszach św. w kościele. Prosimy o wybranie pozostałych mszy św. bądź pozostanie na zewnątrz kościoła. Dziękujemy za wyrozumiałość. Spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę od godz. 10.00.

6. Wraz z nowym rokiem wznawiamy działalność grup parafialnych. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie scholii parafialnej, zapraszamy nowe osoby. Natomiast o godz. 12.00 spotkanie ministrantów i zapraszamy kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do ich grona. Wznowione zostają także spotkania do bierzmowania o których będziemy informować w kolejnych tygodniach.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.30. Zapraszamy.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: na konto parafialne 1 rodzina - 500 zł.

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. Na stoliku pod chórem znajdują się tegoroczne chusty pielgrzymkowe, można zakupić jako pamiątkę duchowego pielgrzymowania z cenie 4 zł.

11. Życzymy błogosławionego Tygodnia.