Wiadomości Duszpasterskie: 16.08.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek- 17.08.- Wspomnienie św. Jacka, Prezbitera;

- w czwartek - 20.08 - Wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła;

- w piątek - 21.08 - Wspomnienie św. Piusa X, Papieża;

- w sobotę- 22.08 - Wspomnienie NMP Królowej;

2. Jutro rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością NMP Częstochowskiej.

3. Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek zaprasza na adorację do kaplicy a w przyszłą niedzielę na mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 17.00.

4. W piątek przypada 3 Piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W sobotę 22 sierpnia z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. rano o godz. 6.00  w tym dniu nie ma rano Mszy parafialnej o  godz. 7.00. Bagaże można zostawić od godz. 5.30. Wejście pielgrzymki na szczyt Jasnogórski ok. godz. 17.20. Nie ma już możliwości zapisania się. W niedzielę Msza dla pielgrzymów w kaplicy Matki Bożej o godz. 11.00 a  po niej droga krzyżowa wałami i zakończenie pielgrzymki. W tym roku nie ma drogi powrotnej. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Na stoliku pod chórem wystawione są kartki, na których można napisać swoje intencje, w których będziemy się modlić podczas pielgrzymowania, naszej modlitwy różańcowej.

6. Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną, ofiary indywidualnie: 6 rodzin - 1200 zł.

7. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

8. Życzymy błogosławionego Tygodnia, udanych urlopów i wakacji.