Wiadomości Duszpasterskie

Wiad. Duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła  – 01. 02. 2015

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu: jutro – Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tzw. Święta zniesione, obchodzone w Kościele, ale nie będące dnami wolnymi od pracy, będą odprawiane o godzinie: 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Msze św. o godzinach: 8.00 i 17.00 – będą z kazaniem.

2. Wprowadzamy od tego roku taki porządek już na stałe. Od jutra po raz pierwszy. Przypominamy więc jeszcze raz, jutro dwie Msze św. rano o 7.00  i 8.00, a po południu o 17.00 i 18.00.

3. Jutrzejsze Święto popularnie nazywamy Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przynieśmy ze sobą gromnice, dzieci niech zabiorą swoje świece od chrztu. Na początku każdej Mszy św. będzie ich poświęcenie i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

4. We wtorek – wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwo wypraszające ochronę przed chorobami, a szczególnie chorobą gardła.

5. W czwartek – wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy; w piątek – świętych Męczenników: Pawła Miki i Towarzyszy.

6. Od jutra będą już odprawiane Msze św. o g. 17.00.

7. Jutro przypada trzecia rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi w naszej Archidiecezji, Ks. Arcybiskupa Metropolity Dra Wacława Depo. W modlitwach polecajmy Bogu Jego osobę i posługę Kościołowi.

8. W tym tygodniu: I czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne; I piątek – od g.8.30 odwiedziny u chorych, a od 16.00 okazja do comiesięcznej spowiedzi św. oraz I sobota – zapraszamy na Apel Maryjny o g. 21.00.

9. Informacja dla zapisanych na wyjazd do Tarnowskich Gór. Przypominamy, że wyjazd w następny poniedziałek – 9.II. o g. 7.40 z parkingu przy ul.  Koziegłowskiej. Zabieramy ze sobą legitymacje szkolne.

10. Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, z serca dziękujemy.

11. We wtorek po Mszy św. o g. 18.00, na adorację zaprasza Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.