INFORMACJE !!!

Ważny informacje w sprawie sytuacji zagrożenia epidemicznego

Ze względu na sytuację panującą w kraju odnośnie do koronawirusa pragniemy poinformować, że decyzją ks. Abpa zostają zawieszone rekolekcje parafialne wielkopostne, w tym rekolekcje szkolne zostają odwołane. Również wszelkie spotkania dzieci i młodzieży zawieszone aż do odwołania. Odwołane zostają wszystkie nabożeństwa publicznie celebrowane jak drogi krzyżowe, gorzkie żale, nowenny, koronki do Bożego Miłosierdzia, Różaniec.

Zgodnie z przyjętymi przepisami we Mszach św. i liturgii sakramentów także pogrzebach może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Decyduje kolejność przybywania uczestników, zachowując pierwszeństwo osób zamawiających daną intencję czy rodzinę zmarłego.

Według apelu ks. Abpa prosimy o zachowanie ostrożności i stosowania się do wytycznych :

- udzielona zostaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy św., dla osób chorych, starszych, dzieci i młodzieży i osób czujących zagrożenie; zachęcamy do godnego wysłuchania mszy św. w radiu bądź w TV;

- porządek mszy św. niedzielnych i w tygodniu zostaje bez zmian, bez dodatkowych nabożeństw; w piątek transmisja na facebooku parafialnym z drogi krzyżowej o 17.30;

- zachowujemy stosowny, bezpieczny dystans podczas liturgii w kościele;

- znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania ręki

- cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego

- rezygnacja z napełnienia kropielnic wodą święconą

- istnieje możliwość przyjmowania w tym czasie komunii św. na rękę, wg przyjętych zasad;

- w konfesjonałach mamy umieszczone foliowe przegrody na kratkach, zachęcamy do spowiedzi przed każdą mszą św. - nie odbędzie się zorganizowana spowiedź wielkopostna dlatego zapraszamy indywidualnie;

- kościoły zostają otwarte, zachęcając do jeszcze gorliwszej modlitwy; kaplica adoracji jest otwarta cały dzień.

- na każdej mszy św. śpiewamy suplikacje, prosząc Boga o oddalenie zagrożenia

- prosimy o solidarność z osobami starszymi, potrzebującymi naszej pomocy, np. poprzez pomoc w zakupach

- kancelaria funkcjonuje bez zmian, ale prosimy, aby w miarę możliwości sprawy kancelaryjne załatwiać drogą telefoniczną. Kontakt w kancelarii tylko w sprawach pilnych, inne odłożyć na kolejne tygodnie.