Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży

W niedzielę 22 marca gościliśmy w parafii Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach Znaki Światowych Dni Młodzieży. Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani w uroczystej asyście kierowców, motocyklistów i Straży Pożarnej zostały powitane w granicach naszej parafii w miejscowości Zawada i przewiezione do kościoła parafialnego. Przed świątynią na Symbole ŚDM w sposób szczególny oczekiwała młodzież i licznie zgromadzeni parafianie. Przy dźwiękach intrady odegranej przez orkiestrę, krzyż i ikona zostały wniesione do kościoła. Nabożeństwo rozpoczęło się od powitania i modlitwy zawierzenia całej parafii przez Księdza Proboszcza Jana Wajsa. Następnie ks. Adam Polak, który przewodniczył modlitewnym rozważaniom, przybliżył nam historie tych wyjątkowych symboli i wygłosił do nas Słowo Boże. Podczas godzinnej adoracji, wpatrzeni w krzyż i Ikonę Matki Bożej, jeszcze raz mogliśmy potwierdzić i umocnić nasza wiarę wybierając Chrystusa, jako naszego Pana i Zbawiciela.  Wspólnym modlitwom towarzyszył śpiew scholi dziecięcej z naszej parafii. Z pewnością to wydarzenie pozwoli nam jeszcze lepiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Chrystusa.

ks. Paweł Wróbel                                            Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.